Biznes Trendy 2017 r.

  • KDR |
  • 2017-11-21

                                                         

Dnia 17 listopada 2017 r. w Bydgoszczy odbyła się konferencja Biznes Trendy 2017, której celem była prezentacja  najciekawszych, innowacyjnych rozwiązań biznesowych i marketingowych ostatnich lat oraz przedstawienie  możliwości ich wdrażania w skali mikro i makro. Zostały one zaprezentowane przez specjalistów, praktyków oraz  naukowców działających zarówno globalnie jak i lokalnie.
 
Nas również tam nie zabrakło – firmę KDRSolutions Sp. z o. o. reprezentowała Marlena Adamska – Prezes Zarządu  Firmy prezentująca zagadnienie „Nowoczesny HR, rekrutacja 4.0 – nowe zasady gry na rynku pracy”. Dzięki prelekcji  obecni mogli przekonać się jak bardzo zmieniły się sposoby rekrutacji na przełomie minionych lat: począwszy od tradycyjnych ogłoszeń w gazecie, radiu, tv po ogłoszenia w internecie oraz automatyzację procesu rekrutacji np.:  poprzez platformy rekrutacyjne aż po najnowocześniejsze metody 4.0.       
 
I tu warto byłoby się zatrzymać: Rekrutacja 4.0  to nowoczesne zagadnienie coraz częściej wykorzystywane przez  firmy podczas rekrutacji pracowników. Dzięki takiej  rekrutacji nowi pracownicy nie tylko odpowiadają stawianym  wymaganiom zawodowym  ale również dopasowują się  do całej organizacji. Rekrutacja 4.0 opiera się na  wykorzystaniu w procesie rekrutacyjnym systemu poleceń i rekomndacji, w ramach np. mediów  społecznościowych  oraz na  szeroko pojętej grywalizacji.
 
 

 

Grywalizacja to  wykorzystanie mechanizmów gier do realizacji zdefiniowanych celów biznesowych. Dzięki niej  można zweryfikować  kompetencje kandydatów i znacznie zaoszczędzić czas i koszty związane z pracą rekruterów.  Ponadto nowoczesna  forma gry wzbudza zaangażowanie  i zaciekawienie pokolenia „Z” wykorzystując  nowoczesne  kanały typu  aplikacje mobilne.

 

Grywalizacji jako innowacyjnej formie rekrutacji poświęcimy jeden z  kolejnych artykułów ,gdyż  jako firma KDR Solutions Sp. z o. o. jesteśmy twórcami dedykowanych gier do  wykorzystania w procesie rekrutacji, w  systemach motywacyjnych i budowaniu zaangażowania pracowników.

 

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i do zobaczenia na konferencji Biznes Trendy 2018.